:: URGENT!!! CAMPANYA RECAPTE D'ALIMENTS

Benvolgudes famílies,

Ens adrecem a vosaltres, en nom dels Bancs dels Aliments, per demanar-vos una col•laboració URGENT. Es tracta de participar a la campanya de recollida d'aliments LA FAM NO FA VACANCES, que es farà el dimecres dia 12 de juny, a cadascun dels tres edificis de l'Escola. 

Moltes gràcies per la vostra implicació i solidaritat!


La crida actual és deguda al fet que els magatzems dels Bancs estan buits a causa de l’augment de la pobresa i del retard en l’arribada de les partides d’aliments i subvencions de la Unió Europea. Aquesta campanya pretén mobilitzar la societat catalana per tal d’organitzar activitats que propiciïn la recollida d’aliments a benefici d’una entitat propera dins la xarxa dels Bancs.
Doncs bé, la nostra escola també s'hi vol implicar activament fent aquest recapte tan important que ara us demanem. Hem contactat amb Càritas de Mataró que serà el nostre interlocutor i entitat beneficiada.
La recollida serà el dimecres dia 12 de juny, a cadascun dels tres edificis de l'Escola. 

Els aliments que es necessiten amb urgència són: 
- Llegums secs.
- Oli.
- Llet
- Conserves de peix.
- Aliments infantils.
- Arròs.
- Pasta.

Si tothom porta una o dues coses... us imagineu quants aliments podem aportar entre tots i totes? Us demanem el vostre compromís!


Benvolgudes famílies,

Ens adrecem a vosaltres, en nom dels Bancs dels Aliments, per demanar-vos una col•laboració URGENT. Es tracta de participar a la campanya de recollida d'aliments LA FAM NO FA VACANCES, que es farà el dimecres dia 12 de juny, a cadascun dels tres edificis de l'Escola. 

Moltes gràcies per la vostra implicació i solidaritat!


La crida actual és deguda al fet que els magatzems dels Bancs estan buits a causa de l’augment de la pobresa i del retard en l’arribada de les partides d’aliments i subvencions de la Unió Europea. Aquesta campanya pretén mobilitzar la societat catalana per tal d’organitzar activitats que propiciïn la recollida d’aliments a benefici d’una entitat propera dins la xarxa dels Bancs.
Doncs bé, la nostra escola també s'hi vol implicar activament fent aquest recapte tan important que ara us demanem. Hem contactat amb Càritas de Mataró que serà el nostre interlocutor i entitat beneficiada.
La recollida serà el dimecres dia 12 de juny, a cadascun dels tres edificis de l'Escola. 

Els aliments que es necessiten amb urgència són: 
- Llegums secs.
- Oli.
- Llet
- Conserves de peix.
- Aliments infantils.
- Arròs.
- Pasta.

Si tothom porta una o dues coses... us imagineu quants aliments podem aportar entre tots i totes? Us demanem el vostre compromís!