Alumnes del CFGS fan de voluntaris del 1r Torneig Special HockeyFerran Lloret, Mario Ruíz i Xavier Iborra, alumnes del CFGS Animació d’activitats físiques i esportives, han accedit a la proposta presentada pel professor Francesc Montoya i han fet de voluntaris del 1r Torneig Special Hockey Ciutat de Barcelona. 

Dissabte 5 a la tarda es va celebrar aquest torneig d’hoquei al Real Club de Polo de Barcelona.  Aquest projecte aposta per la integració social de persones amb discapacitat intel·lectual a través de l’hoquei herba.
La tasca dels nostres alumnes era ajudar els nois i noies a cordar-se les vambes, acompanyar-los al lavabo i a donar-los suport en tot allò que necessitessin.  

D’aquesta experiència els nostres alumnes han après que «val la pena fer aquest tipus d’activitats voluntàries ja que qualsevol ajuda, per més simple que sigui, sempre és benvinguda».
Ferran Lloret, Mario Ruíz i Xavier Iborra, alumnes del CFGS Animació d’activitats físiques i esportives, han accedit a la proposta presentada pel professor Francesc Montoya i han fet de voluntaris del 1r Torneig Special Hockey Ciutat de Barcelona. 

Dissabte 5 a la tarda es va celebrar aquest torneig d’hoquei al Real Club de Polo de Barcelona.  Aquest projecte aposta per la integració social de persones amb discapacitat intel·lectual a través de l’hoquei herba.
La tasca dels nostres alumnes era ajudar els nois i noies a cordar-se les vambes, acompanyar-los al lavabo i a donar-los suport en tot allò que necessitessin.  

D’aquesta experiència els nostres alumnes han après que «val la pena fer aquest tipus d’activitats voluntàries ja que qualsevol ajuda, per més simple que sigui, sempre és benvinguda».