Els monitors d’extraescolars reben formació de reanimació

Aquest mes de setembre, els monitors d’activitats extraescolars de l’escola han rebut formació de Suport Vital Bàsic i Desfibril·lació Elèctrica Automàtica. D’aquesta manera, els monitors tenen l’acreditació necessària per poder actuar en cas d’aturada cardiorespiratòria i, a més, milloren la seva competència professional i la seva responsabilitat ciutadana.

El proper 16 d’octubre, en el marc del dia de la reanimació cardiopulmonar organitzat pel Consell Català de Ressuscitació (CCR), monitors de la nostra escola participaran en les activitats que es faran al llarg de la tarda a la plaça Santa Anna. 

Aquest mes de setembre, els monitors d’activitats extraescolars de l’escola han rebut formació de Suport Vital Bàsic i Desfibril·lació Elèctrica Automàtica. D’aquesta manera, els monitors tenen l’acreditació necessària per poder actuar en cas d’aturada cardiorespiratòria i, a més, milloren la seva competència professional i la seva responsabilitat ciutadana.

El proper 16 d’octubre, en el marc del dia de la reanimació cardiopulmonar organitzat pel Consell Català de Ressuscitació (CCR), monitors de la nostra escola participaran en les activitats que es faran al llarg de la tarda a la plaça Santa Anna.