Participem en el Dia Europeu de l'Aturada Cardíaca

Aquest divendres passat, dia 16 d’octubre, es va celebrar la Jornada Europea de Conscienciació de l’Aturada Cardiorespiratòria sota el lema “Les teves mans poden salvar moltes vides”.

Com sabeu, molts companys i companyes de l’escola han rebut durant aquests darrers anys la formació necessària que els acredita per poder actuar en cas d’aturada cardiorespiratòria. A més, també som escola instructora de Suport Vital Bàsic i Desfibril•lador Extern Automàtic (DEA).

Divendres, en el marc del dia de la reanimació cardiopulmonar, monitors de la nostra escola van participar en les activitats que es van fer al llarg de la tarda a la plaça Santa Anna. Les activitats que es van dur a terme tenien l’objectiu de promoure la conscienciació entre la població sobre la necessitat d’actuar de manera ràpida en aquestes situacions.
 

 Aquest divendres passat, dia 16 d’octubre, es va celebrar la Jornada Europea de Conscienciació de l’Aturada Cardiorespiratòria sota el lema “Les teves mans poden salvar moltes vides”.

Com sabeu, molts companys i companyes de l’escola han rebut durant aquests darrers anys la formació necessària que els acredita per poder actuar en cas d’aturada cardiorespiratòria. A més, també som escola instructora de Suport Vital Bàsic i Desfibril•lador Extern Automàtic (DEA).

Divendres, en el marc del dia de la reanimació cardiopulmonar, monitors de la nostra escola van participar en les activitats que es van fer al llarg de la tarda a la plaça Santa Anna. Les activitats que es van dur a terme tenien l’objectiu de promoure la conscienciació entre la població sobre la necessitat d’actuar de manera ràpida en aquestes situacions.