Consell d'Infants - participem a la Marxa d'Or de la Creu Roja

Actualment a Mataró hi ha en funcionament una gran diversitat d’espais de participació en els quals els ciutadans s’hi poden implicar per contribuir a millorar la gestió de la ciutat. Tots aquests espais estan adreçats a públic jove-adult, i per això que es va crear el Consell d’Infants per donar veu a la infància, atès que la visió que podem oferir de la seva ciutat és molt diferent a la de les persones adultes. 

La ciutat considera que és important saber què pensem els més petits, i d’aquesta manera generar una oportunitat per treballar la capacitat d’opinar i posicionar-nos sobre allò que ens envolta, fomentant així el compromís i la implicació amb la nostra comunitat i amb el seu entorn.

Aquest curs des del Consell d’Infants estem treballant la SOLIDARITAT i la POBRESA, i com a acció ens hem proposat donar suport a la Marxa d’Or de Creu Roja, una marxa solidària que se celebrarà aquest 11 de juny al matí pels voltants de Mataró, i que serveix per recollir diners per als projectes de pobresa infantil de l’entitat. 

El proper dimecres 31, a partir de les 5 de la tarda, les conselleres de 5è i 6è de la nostra escola, juntament amb responsables de la Creu Roja, posarem un punt d’inscripció a la Marxa d’Or a la recepció de l’escola. Cada inscripció té un preu de 10 euros, i inclou una butlleta del Sorteig d’Or de Creu Roja, una samarreta i un entrepà.

Us animem a totes les famílies, mestres i comunitat educativa, a participar-hi!

Moltes gràcies, 

Les conselleres de 5è i 6è de l’Escola Pia de Mataró
Actualment a Mataró hi ha en funcionament una gran diversitat d’espais de participació en els quals els ciutadans s’hi poden implicar per contribuir a millorar la gestió de la ciutat. Tots aquests espais estan adreçats a públic jove-adult, i per això que es va crear el Consell d’Infants per donar veu a la infància, atès que la visió que podem oferir de la seva ciutat és molt diferent a la de les persones adultes. 

La ciutat considera que és important saber què pensem els més petits, i d’aquesta manera generar una oportunitat per treballar la capacitat d’opinar i posicionar-nos sobre allò que ens envolta, fomentant així el compromís i la implicació amb la nostra comunitat i amb el seu entorn.

Aquest curs des del Consell d’Infants estem treballant la SOLIDARITAT i la POBRESA, i com a acció ens hem proposat donar suport a la Marxa d’Or de Creu Roja, una marxa solidària que se celebrarà aquest 11 de juny al matí pels voltants de Mataró, i que serveix per recollir diners per als projectes de pobresa infantil de l’entitat. 

El proper dimecres 31, a partir de les 5 de la tarda, les conselleres de 5è i 6è de la nostra escola, juntament amb responsables de la Creu Roja, posarem un punt d’inscripció a la Marxa d’Or a la recepció de l’escola. Cada inscripció té un preu de 10 euros, i inclou una butlleta del Sorteig d’Or de Creu Roja, una samarreta i un entrepà.

Us animem a totes les famílies, mestres i comunitat educativa, a participar-hi!

Moltes gràcies, 

Les conselleres de 5è i 6è de l’Escola Pia de Mataró