Les empreses i la formació professional. Construïm el futur

A la nostra escola tenim una llarga trajectòria en el camp de la formació professional. Actualment oferim estudis de tres itineraris formatius diferents (esportiu, informàtic i administratiu i màrqueting) i també disposem de cursos d’accés i formacions per adults (preparació de proves d’accés).

Tots aquests estudis de formació professional requereixen d’un contacte directe amb les empreses ja que a nivell curricular compten amb unes hores de Formació en Centres de Treball (pràctiques en empresa). A més, actualment oferim cicles d’FP Dual, que combina l’aprenentatge en una empresa amb la formació acadèmica en el centre. Tots aquests casos són models d’èxit dissenyats com una solució adaptada a les nostres persones i empreses.  

És per aquest motiu que hem creat per aquest proper dimarts 13 de març una jornada per conèixer a fons la Formació Professional i les opcions de col•laboració que poden aparèixer amb les empreses on vosaltres treballeu o empreses de familiars i coneguts vostres. 

El programa de la Jornada és el següent:

18:45h - Recepció dels assistents
19:00h - Benvinguda
19:05h - Presentació de la Formació Professional a l’Escola Pia de Mataró
19:15h- Xerrada de la Formació Professional DUAL a càrrec de la Fundació Bertelsmann
19:45h - Explicació de la carta de serveis a les empreses
19:55h - Tancament de la Jornada i moment de networking (cafè)

Si estiguéssiu interessats a conèixer els avantatges de l’FP i de la col•laboració amb les empreses, us convidem a participar en aquesta jornada ja sigui a nivell particular o empresarial. 


Creiem que pot ser una jornada molt profitosa per al futur dels nois i noies de la nostra escola i una gran oportunitat de treball cooperatiu entre l’escola, les famílies i les empreses de la ciutat i la comarca.

Us animem a participar-hi!A la nostra escola tenim una llarga trajectòria en el camp de la formació professional. Actualment oferim estudis de tres itineraris formatius diferents (esportiu, informàtic i administratiu i màrqueting) i també disposem de cursos d’accés i formacions per adults (preparació de proves d’accés).

Tots aquests estudis de formació professional requereixen d’un contacte directe amb les empreses ja que a nivell curricular compten amb unes hores de Formació en Centres de Treball (pràctiques en empresa). A més, actualment oferim cicles d’FP Dual, que combina l’aprenentatge en una empresa amb la formació acadèmica en el centre. Tots aquests casos són models d’èxit dissenyats com una solució adaptada a les nostres persones i empreses.  

És per aquest motiu que hem creat per aquest proper dimarts 13 de març una jornada per conèixer a fons la Formació Professional i les opcions de col•laboració que poden aparèixer amb les empreses on vosaltres treballeu o empreses de familiars i coneguts vostres. 

El programa de la Jornada és el següent:

18:45h - Recepció dels assistents
19:00h - Benvinguda
19:05h - Presentació de la Formació Professional a l’Escola Pia de Mataró
19:15h- Xerrada de la Formació Professional DUAL a càrrec de la Fundació Bertelsmann
19:45h - Explicació de la carta de serveis a les empreses
19:55h - Tancament de la Jornada i moment de networking (cafè)

Si estiguéssiu interessats a conèixer els avantatges de l’FP i de la col•laboració amb les empreses, us convidem a participar en aquesta jornada ja sigui a nivell particular o empresarial. 


Creiem que pot ser una jornada molt profitosa per al futur dels nois i noies de la nostra escola i una gran oportunitat de treball cooperatiu entre l’escola, les famílies i les empreses de la ciutat i la comarca.

Us animem a participar-hi!