Alumnes d'FP guanyen 1000€ a la Hackathon del TecnoCampus

El passat cap de setmana es va celebrar al Tecnocampus una Hackathon, un esdeveniment creatiu i formatiu on es reunien joves estudiants de diferents àmbits de coneixement per abordar conjuntament un repte plantejat per l'organització. El repte d'aquest any, proposat per l'Ajuntament de Mataró, demanava als equips participants construir alternatives tecnològiques per una gestió viva i sostenible de l'espai públic. 

En aquesta edició s'hi van presentar 14 alumnes del cicle formatiu de Grau Superior de Desenvolupament d'Aplicacions Multiplataforma i 5 alumnes del Batxillerat Tecnològic de l'escola. 
L'equip guanyador de la categoria de cicles formatius i batxillerat va ser finalment un grup d'alumnes del grau superior d'aplicacions multiplataforma de la nostra escola que van desenvolupar el projecte del "Banc del Coneixement", una proposta d'aplicació on els ciutadans de Mataró poden proposar intercanviar coneixements, oferint fer classes, tallers o activitats, gestionant també la reserva d'espais. 

L'experiència va ser molt enriquidora per tots els participants. 


El passat cap de setmana es va celebrar al Tecnocampus una Hackathon, un esdeveniment creatiu i formatiu on es reunien joves estudiants de diferents àmbits de coneixement per abordar conjuntament un repte plantejat per l'organització. El repte d'aquest any, proposat per l'Ajuntament de Mataró, demanava als equips participants construir alternatives tecnològiques per una gestió viva i sostenible de l'espai públic. 

En aquesta edició s'hi van presentar 14 alumnes del cicle formatiu de Grau Superior de Desenvolupament d'Aplicacions Multiplataforma i 5 alumnes del Batxillerat Tecnològic de l'escola. 
L'equip guanyador de la categoria de cicles formatius i batxillerat va ser finalment un grup d'alumnes del grau superior d'aplicacions multiplataforma de la nostra escola que van desenvolupar el projecte del "Banc del Coneixement", una proposta d'aplicació on els ciutadans de Mataró poden proposar intercanviar coneixements, oferint fer classes, tallers o activitats, gestionant també la reserva d'espais. 

L'experiència va ser molt enriquidora per tots els participants.